+48 32 42 11 777
+48 603 196 007
biuro@eko-press.com.pl

Prasy filtracyjne membranowe

Prasy filtracyjne membranowe

Prasy membranowe - zastosowanie

Prasy filtracyjne są urządzeniami służącymi do rozdzielenia ciał stałych od cieczy. Oferujemy Państwu swoją pomoc w rozwiązywaniu problemów powstałych przy koncentracji osadów oraz w procesach oczyszczania różnego typu ścieków.

Działanie prasy filtracyjnej:

Cykl pracy prasy filtracyjnej rozpoczyna napełnianie prasy - pompa wtłacza filtrowaną zawiesinę do komór prasy, ciecz przepływa przez tkaninę filtracyjną, na której zatrzymują się elementy fazy stałej i gromadzą tworząc coraz grubszą warstwę nazywana popularnie plackiem filtracyjnym. Rosną opory przepływu cieczy i ciśnienie w komorach a maleje ilość odcieku aż do zupełnego zaniku. Wtedy proces filtracji można przerwać i rozpocząć rozładunek prasy przez mechaniczne lub ręczne rozsuwanie kolejnych płyt filtracyjnych.

Sprasowany osad w postaci wykształconych placków wypada do kontenera lub na przenośnik i transportowany jest w miejsce przeznaczenia co kończy cykl pracy prasy. Jego czas trwania i skuteczność procesu zależy od własności fizykochemicznych filtrowanego medium m.in. od indywidualnej zdolności oddawania cieczy.

W przypadku membranowych pras filtracyjnych po etapie napełniania prasy a przed rozładunkiem następuje mechaniczne odciskanie placka filtracyjnego (do 16 bar) za pomocą membran zainstalowanych na płytach. Umożliwia to dodatkową redukcje zawartości cieczy w placku średnio od kilku do kilkunastu procent. Czasami konieczne jest usunięcie z placka niepożądanych substancji. Najczęściej odbywa się to poprzez wielokierunkową, szczelinową penetrację wodą sprasowanego osadu w komorach prasy przed jej rozładunkiem.

Prasy filtracyjne membranowe - realizacje

Profesjonalizm

Nasza firma wykonała ponad 500 instalacji pras filtracyjnych oraz przeprowadziła niezliczona ilość prac serwisowych oraz testów filtracji

Doświadczenie

Działamy nieprzerwanie od 1995 roku

Prasy filtracyjne producent

Jestśmy widodącym producentem pras filtracyjnych w Polsce.

Ta strona korzysta z plików cookies. O tym jak je wykorzystujemy możesz przeczytać w naszej polityce prywatności.